Gyenge játék...

Nyomtatás PDF

Képtalálat a következőre: „hajdúnánás-Hosszúpályi”

Gyenge játékot bemutatva is biztos győzelmet szerzett csapatunk, a 3. forduló vasárnapi mérkőzésén!

Sajnos, ma délután, már nem tudtuk azt a játékot hozni, mint amit a két " vesztes "találkozón hoztuk. Kicsit kényelmesen, mintha csak úgy jönne magától a győzelem, jelszóval indultunk harcba.A mérkőzést az elejétől kezdve uraltuk, csak egy kicsit félvállról vettük ezt az összecsapást! A helyzeteink megvoltak, de a helyzetkihasználás terén adósok maradtunk  a kilátogató szurkolók felé. A vezetést is hamar megszereztük, azonban ez mintha  megelégedéssel töltötte volna el játékosainkat. Sőt, ennek a nemtörődöm játéknak hamar megittuk  a levét, hisz a vezetésünket jelentő gólunkat, egy percen belül egalizálták a vendégek. Szerencsére, nem törtünk meg és Gyöngy Tamás, a mérkőzésen, immár második fontos találatának köszönhetően, előnnyel vonultunk az öltözőbe.

Csapatunk játékán az sem segített, hogy a mérkőzés 30. percétől kezdve, emberelőnyben támadhattunk. Enerváltan, "nemtörődöm"módjára játszottunk, így nem volt meglepő, hogy az emberhátrányban játszó "Selyem" legénység, hamar egalizálta az eredményt. A várt frissítés sem hozta meg  a teljes átalakulást, így még emberelőnyben is nyögvenyelős volt az összecsapás.  Szerencsénkre, azonban mindig akadt egy ember, vagy egy jó helyzetfelismerés, mely túllendítette játékosainkat a nehéz időszakon. Előbb, Polgár Gábor váltotta gólra helyzetét, majd a 75. percben, Újvári Zsolt találata tette "magabiztossá" győzelmünket. Azt már meg sem érdemes említeni, hogy eddig, egy 11-es, valamint számtalan helyzet maradt kihasználatlanul. És ha ez még mind nem lenne elég, a 83.perctől kezdődően, már kettős emberelőnyben folytattuk a derbit. Sajnos, ezt az előnyünket nem tudtuk kihasználni, így maradt a két gólos előnyünk, a mérkőzés lefújásáig!

Mindent összevetve: Egy enervált hazai játékot hozó mérkőzésen, a szerencsét is magunk mellé állítva, fontos három ponthoz jutott csapatunk! Az biztos, hogy jövő hét végén, a Hajdúsámson ellen, ettől sokkal több kell majd!

Eredmény:

Hajdúnánás FK–Hosszúpályi SE 4–2 (2–1)

150 néző Vezette: Szűcs L.(Pallai Zs., Papp J.)

Hajdúnánás: László T. – Tornyai V., Perényi R., Kiss L.(Újvári Zs.), Gyöngy T., Polgár G., Félegyházi Z., Fodor J.(Helmeczi M.), Zsuga Á.(Kun Á.), Kovács G.(Csatári D.), Vígh L.(Kállai M.) Edző: Daróczi Péter.

Hosszúpályi: Dobi Z. – Nagy M., Rostás K., Rostás G., Lakatos F., Lakatos T., Purguly E., Bagi L., Kőnig A., Buglyó A., Kobezda S. Edző: Selyem Nándor.

Gól: Gyöngy T. (2), Polgár G., Újvári Zs., illetve Lakatos F. (2) Jók: Senki. Kiállítva: Nagy M., Postás K. Ifi: 11–1.

Daróczi Péter: A megszerzett három pontnak tudunk örülni egyedül a mai mérkőzésen, s a helyzetkihasználásunkon van mit javítani.

Selyem Nándor: Lapzártáig nem értük el.